Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Sériu začali prehrou v Banskej Bystrici

Basketbalistky Nitry odštartovali play-off o konečné umiestnenie. V nedeľu večer dohrávali bez štyroch vyfaulovaných hráčok.

Streleckou líderkou tímu Nitry bola tradične Nikola Kováčiková.(Zdroj: Miroslav Slávik)

Séria o umiestnenie - 1. zápas: BK ŠKP 08 Banská Bystrica - BKM Junior UKF Nitra 69:57 (10:17, 22:15, 13:14, 24:11). Nitrianky mali výborný nástup do stretnutia, prevádzali svoju tradičnú agresívnu hru. Po prvej štvrtine viedli o sedem bodov. Pumy sa v druhej časti zlepšili, náskok súpera postupne skresávali až na polčasových 32:32. Po zmene strán Bystričanky viedli 43:34, ale záver štvrtiny patril Nitre, ktorá dovolila súperovi uhrať iba dva body v posledných piatich minútach. Rozhodlo sa v poslednom dejstve, po bodoch Verlíkovej Bystrica viedla 52:51. v závere vrhli hráčky BKM všetky sily do útoku, ale na zvrat nemali sily. Navyše, dohrávalo ich presne päť, až štyri hráčky boli totiž vylúčené za päť osobných chýb.

R Bara, Kurpaš a Donovalová, TH: 37/17 - 20/16, fauly 18 – 31, trojky: 6 - 3, 5 OCH: Migová, Škublová, Sailerová, Ivanická (všetky Nitra).
ŠKP (najviac bodov): Verlíková 13, Striešková 12, Jelenčíková 12.
BKM: Kováčiková 18, Škublová 6, Svetlíková 6, Sailerová 5, Fehérová 4 (Li. Dubeňová 7, Migová 7, Ivanická 2, Ondušková 2).

Peter Kováčik, tréner: „Odohrali sme veľmi dobrý a vyrovnaný zápas. Mali sme problémy v druhej štvrtine, ale výborným nástupom do tretej časti sme sa dostali do vedenia. Záver sme nezvládli, nepremieňali sme čisté pozície spod koša, za čo nás súper trestal. Myslím, že celý zápas bol zaujímavý a dramatický. Podali sme jeden z najlepších výkonov v sezóne. Výsledok nemá výpovednú hodnotu, v závere sme hrali riskantne, aby sme dosiahli obrat v dueli. Myslím, že rozhodcovia pískali korektne.“
Stav série 1:0.

Semifinále - 1. zápasy: Good Angels - Šamorín 81:43, Piešťany - Ružomberok 48:39.
Séria o umiestnenie - 1. zápas: Poprad - Slovan 63:52.
Ďalší program: 29. 3. o 20.00 h Nitra - B. Bystrica, 1. 4. o 18.00 h B. Bystrica - Nitra. Hrá sa na tri víťazné zápasy.