Vráble sa na jar hľadajú

III. LIGA: Vráble prehrali aj tretí jarný zápas. Šaľa doma iba remizovala, Galanta priviezla bod zo Šurian. Neded vyšiel naprázdno.

Šaľa doma len remizovala s Hornou Nitrou. V modrom drese Frederik Domasta.Šaľa doma len remizovala s Hornou Nitrou. V modrom drese Frederik Domasta. (Zdroj: Milan Pospiš)

ViOn B Vráble - Veľký Meder 1:2 (1:1)
Domácim sa vstup do zápasu vydaril, z ich strany prichádzali šance, Veľký Meder bol pod tlakom. Za chrbát Székelyho však napokon neputovala žiadna zo striel vrábeľských hráčov, o presný zásah rezervy ViOnu sa vlastným gólom postaral už v 7. minúte Kovársky. Pekných akcií zo strany Vrábeľ neubúdalo, práve naopak, no koncovka viazla. V nej boli úspešní hostia, ktorí krátko pred koncom prvej 45-minútovky vyrovnali zásluhou Bognára z ojedinelého protiútoku na polčasových 1:1. Obrátka vizuálnu zmenu nepriniesla, domáci opäť zatlačili súpera, ale bez úspechu. Neefektívnosť sa im aj vypomstila, v 68. minúte sa Mederčania tešili druhýkrát, keď sa presadil Bombicz, posila z Nových Zámkov. Napriek snahe sa už Spartak na odpoveď nezmohol, konečné skóre 1:2 - a teda strata všetkých bodov - je nečakaným a nepríjemným prekvapením pre domácich fanúšikov.
Góly: 7. vlastný (Kovársky) - 42. Bognár, 68. Bombicz. R Šandrik, 280 divákov. VRÁBLE: Pichňa - Mpofu, Fekiač, Gešnábel, Mateus, Balko, Pepe, Ewerton (79. Zrubec), Ncube, Advigov, Kapor. Tréneri R. Zima, M. Reischl. MŠK: Székely - Bališ, Hlavna, Dzíbela, Kovársky, Boya, Bombicz, Szikonya (73. Vígh), Kalmár, Pisár (62. Gamkrelidze), Bognár (90. Kelemen). Tréner Cs. Szorád. (MR)

Šaľa - Horná Nitra 1:1 (0:0)
V prvej príležitosti bol hneď v úvode domáci Surányi, ale v koncovke zaváhal. Hostia kontrovali Kováčikom, ale Porubský v domácej bránke bol na mieste. O päť minút neskôr Szöcs prešprintoval obranou hostí, ale z 10 m prestrelil. Hral sa otvorený futbal, na druhej strane pálil Drozd spoza šestnástky. Zverenci trénera Lancza mali viac z hry, o strelenie gólu sa dvomi strelami z 20 metrov pokúšal jeden z najlepších hráčov na ihrisku, strednopoliar Lalák. Keď ani strela hosťujúceho Gundu nenašla cieľ, diváci v prvom dejstve gól nevideli. Po obrátke po rohovom kope Dusla založili hostia rýchly protiútok a Šlabjar v 48. min. prepasíroval z malého vápna loptu do siete - 0:1. Domácich nečakaný gól dosť zaskočil, kazili kombinácie, a tak nebezpečným bol až trestný kop legionára Nuredinyho, ktorý vyprášil rukavice brankára Bohunského. Ten bol už v 61. minúte prekonaný, ale delovka Laláka iba tesne minula ľavú žrď. Trénerovi Lanczovi vyšli striedania, Šaľa dostala hostí pod tlak. V 70. min. brankár hostí zachránil pred prenikajúcim Surányim, ale o tri minúty neskôr už vyťahoval loptu zo siete. Po prieniku a centri Hercega domáci Nurediny z 8 m nekompromisne k žrdi vyrovnal. Domácich gól vzpružil. S chuťou hrajúci Kochan najskôr prudkou strelou trafil pred bránkou stojaceho kapitána hostí Bubláka a v 81. min. vypracoval najväčšiu príležitosť. Jeho prihrávku však umiestnil kapitán F. Prúčny z 5 m tesne vedľa ľavej žrde. Keď gólom neskončila ani nebezpečná hlavička Hercega, odviezli si hostia aj vďaka brankárovi Bohunskému nečakane bod.
Góly: 73. Nurediny - 48. Šlabjar. R Patrovič, ŽK: Sľuka, Kováčik (HN), 150 divákov. DUSLO: Porubský - Domasta (68. Račkovič), Ďatko, D. Szalay, Jurík, Nurediny, Lalák, F. Prúčny, Kudry (72. M. Kochan), Surányi, Szöcs (62. Herceg). Tréner O. Lancz. JOZEF SKLENÁR

Neded - Nemšová 1:2 (1:1)
Domáci s 8 novými hráčmi chceli bodovať naplno, ale Nemšová sa predstavila ako dobrý súper. Neded mal v úvode vynikajúcu šancu, keď brankár Čillík v súboji s A. Bartalosom podbehol loptu, ale odvážnym zákrokom ju z bránkovej čiary odvrátil na roh. V 7. min. sa FC prezentoval ďalšou príležitosťou, keď legionár Nikolič z 20 metrov minul o milimetre svätyňu hostí. Domáci sa zakrátko ujali vedenia, prihrávkou kapitána Karima Guemacheho sa dostal do prieniku Královič, ktorý strelou do ľavého dolného rohu vsietil gól - 1:0. Hostia o chvíľu odpovedali vyrovnávajúcim zásahom, po rýchlej kontre sa z 8 metrov presadil nekrytý Beňo. Aj v ďalšom v priebehu sa hral výborný futbal, strelu Rožníka do šibenice z 20. minúty vyrážal Čillík na roh. Po jeho rozohratí Rožník z 3 metrov trestuhodne prestrelil. Po obrátke bol v prvej príležitosti Neded, ale pokus Královiča vytesnil obranca na roh. O tri minúty neskôr ukázal hlavný arbiter na roh pre FKS napriek vehementným protestom domácich hráčov i tribún. Z neho sa presadil Pedro, ktorý presným zásahom z 5 metrov pod brvno poslal svoj tím do vedenia. Domácimi gól otriasol a štvrťhodinu si nevypracovali žiadnu streleckú príležitosť. Až dvojité striedanie v ich radoch pomohlo a v 74. min. sa znovu vyznamenal gólman hostí po hlavičke Obassiho Ambassu, ktorý bol v akcii aj o dve minúty neskôr, ale jeho prienik odvážnym sklzom zachránil kapitán Kresánek. Do tretice domáci neuspeli ani 10 minút pred koncom, keď brankár Čillík zachraňoval po prieniku Karima. Záver stretnutia bol nervózny, ale hostia si napokon odniesli cenné tri body napriek tomu, že stretnutiu by bola viac svedčala remíza.
Góly: 10. Královič - 13. Beňo, 51. Pedro. R Gašparovič, ŽK: A. Bartalos - Holíček, Kvasnička, 200 divákov. FC: D. Bartalos - Bakuš, Ambruš, Taiwo, Pavlovčík, Dlhý, Karim, Královič, A. Bartalos, Rožník (65. Ambassa), Nikolič (65. Bakši). Tréner T. Bartoš. JOZEF SKLENÁR

Šurany - Galanta 2:2 (1:1)
Zo zápasu neubehla ani štvrťhodina a domáci prehrávali po nešťastnom góle, keď prudký nevydarený Meszlényiho center skončil na prekvapenie v Košlábovej bráne pri prednej žrdi. Domácich inkasovaný gól poriadne zaskočil a len s veľkou námahou sa dokázali dostať do tempa. V polovici prvého dejstva po krídelnej akcii Bencsíka a jeho peknom centri vyrovnal hlavou Hrebík. Šurany mali do konca polčasu potom viac z hry, ale svoje šance na gól nedokázali premeniť. Domáci nastúpili do druhého dejstva s veľkým elánom, búšili do súpera, ale márne. Hosťom sa na začiatku poslednej štvrťhodinky podaril rýchly protiútok, domáci obranca stihol v pokutovom území zasiahnuť iba nedovolene a Meszlényi z pokutového kopu poslal svojich po druhýkrát do vedenia. Hráči ŠK však nezložili zbrane, vyvinuli na súperovu bránu veľký tlak a napokon sa na nich usmialo šťastie päť minút pred koncom. Bolo to opäť po centri a hlavičke Hrebíka, ktorý zachránil Šuranom aspoň bod.
Góly: 22. a 85. Hrebík - 14. a 76. (11 m) Meszlényi. R Papuča, ŽK: Piskla, Mojko, Vašek - Eliáš, Paldan, Jakubjak, Madarász, Gányovics, 450 divákov. ŠK: Košláb - Bencsik (80. Braun), Piskla, Mojko, Schroner, Hrebík, Andrášik (62. Kacír), Dudáš, Blaho, Vašek, Dikácz. Tréner M. Pavlovič. SLOVAN: Stránský - Eliáš (46. Revák), Paldán, Mišura, Bočko, R. Meszlényi, Winkler (46. Madarász), Jakubjak, Prágai, Kočiš, Baša (68. Gányovics. Tréner T. Meszlényi. (RG)

DAC B/Vrakúň - Dubnica 0:1 (0:1)
Hostia podali u súpera disciplinovaný výkon a domácich do vyložených šancí nepúšťali. V 10. min strelil Horecký gól, ktorý rozhodca pre ofsajd neuznal. O jedenásť minút už Dubnici vyšla rýchla akcia a po Filovej prihrávke Horecký dosiahol vedúci gól. Domáci sa pokúšali ohroziť bránu iba zo štandardiek, no centrované lopty končili v rukách Digaňu. Aj po prestávke Dubnica umnou hrou držali DAC na dištanc a domáci mali jedinú šancu po hodine hry, ale nebezpečná hlavička skončila tesne vedľa. Zvýšiť mohol Janco, ktorý po centri zblízka neprekonal Milošoviča a v 65. min išiel Horecký sám na bránu, pred 16-tkou ho nedovolene fauloval Szépe, ktorý uvidel červenú kartu. Oslabení domáci už šancu nemali a Dubnica po dobrom výkone získala dôležité tri body.
Gól: 21. Horecký. R Pecek, ŽK: Pagáč - Horecký, ČK: 65. Szépe (DAC B), 100 divákov. DAC B: Milošovič - Szépe, Polák (63. Csóka), Černák, Sandal, Sabler, Varga, Moďoroši, Nagy, Pagáč, Bazsó (78. Hubert). Tréner B. Fodrek. (JŠ)

V. Ludince - Gabčíkovo 2:2 (1:1)
V Ludinciach sa hral od úvodu dobrý zápas, keď k tomu prispeli obe mužstvá. Hostia si zo začiatku vytvorili mierny tlak, keď najprv Tóth nastrelil tyč. Viac šťastia však mali domáci futbalisti, keď v 15. min. sa krásne trafil z priameho kopu M. Kubala. Hostia sa ešte do polčasu snažili o vyrovnanie a to prišlo v 24. minúte, keď Trabalík chladnokrvne premenil svoju šancu po Belkovicsovej prihrávke. Domáci futbalisti v prvom polčase vynechali penaltu, keď dobre zasiahol brankár Cighard. Druhý polčas začali hostia opäť tlakom, keď si dve čisté šance vybojoval Tóth a Trabalík. Prišla však 66. min., keď brankár hostí zle odkopol loptu, ku ktorej sa dostal Matúš Predajniansky a poslal V. Ludince do vedenia. Hostia však bojovali ďalej a v 84. min. sa im podarilo vybojovať si remízu. Bódis vybojoval loptu, z pravej strany nacentroval a Tóth svoju šancu premenil. Zápas sa tak skončil remízou 2:2.
Góly: 15. M. Kubala, 66. Matúš Predajniansky - 24. Trabalík, 84. Tóth. R Valent, ŽK: Cingel - Trabalík, 200 divákov. DRUŽST.: D. Benkó - Krupánszki, Kapa (59. T. Benkó), A. Kosák (82. Belanský), M. Kubala, Soboňa, Petráš, Matúš Predajniansky (73. Hamdaoui), R. Cingel, Hlaváčik, Horniak. Tréner I. Kasana. ŠK: Cighard - M. Cingel, Trajcsík, Tóth (85. Juhos), Malý (73. Kósa), Belkovics, Trabalík, Huszár, Kubik, Végh, Lapin (73. Bódis). Tréner G. Straka. (IP)

FC Horses Bánovce - Komárno 1:4 (1:2)
Líder z Komárna pricestoval na pôdu Bánoviec akoby s vedomím, že sa nič nemôže stať. Domáci mali výborný vstup do zápasu. Už v 1. min. mohol otvoriť skóre Szabó, jeho pokus zblokovala obrana hostí. O minútu unikal sám na brankára hostí Jambor, ale Rožník jeho pokus vyrazil. V 3. a v 4. min. sa v dvoch tutovkách ocitol Olej, Rožník v prvom prípade opäť svoj tím podržal, pri druhej strele chýbali Olejovi centimetre. Po úvodných štyroch minútach tak domáci mohli viesť minimálne o dva góly, no skóre bolo stále nerozhodné. Hostia sa postupne prebrali a prvýkrát pred bránkou domácich sa ocitli až v 14. minúte. Po rohovom kope otvoril skóre Haša - 0:1. S domácimi vsietený gól otriasol a v 33. min. po akcii Militosjana bolo už 0:2. V 35. min. vrátil domácich do stretnutia Mrocek, keď potrestal laxnú chybu inak fantasticky chytajúceho Rožníka - 1:2. Domáci po góle hrýzli, ale gól sa im skórovať nepodarilo. Vstup do druhého polčasu vyšiel hosťom, ktorý po chybe celej domácej obrany strelili tretí gól a bolo po zápase. Hostia potvrdili svoje postavenie v tabuľke a v závere ešte upravili na konečných 1:4, keď sa hetrikom v zápase prezentoval Militosjan. Hostia vyhrali zaslúžene, ale domáci si istotne nezaslúžili prehrať až rozdielom troch gólov. Bánovce podali sympatický výkon a po dvoch výhrach tak prehrali prvý jarný zápas, keď im v zakončení chýbalo najmä šťastie.
Góly: 35. Mrocek - 14. Haša, 33., 50. a 85. Militosjan. R Santa, ŽK: Jambor - Szabó, Josl, Obert, 350 divákov. KFC: Rožník - Szabó, Podlucký, Štrbák, Josl (71. Szénási), Obert, Čtvrníček, Militosjan, Faragó (83. V. Kosťukevič), Haša (22. Gonzáles), Bilyk. Tréner R. Matovič. (MK)

Topoľčany - Led. Rovne 0:3 (0:1)
V základnej zostave Topoľčian sa objavili až štyria dorastenci. Od začiatku sa hral iba nezáživný futbal s minimom šancí na oboch stranách. Viac sa bojovalo v strede ihriska, domáci pohrozili iba s dvomi strelami z diaľky. Po zaváhaní domácej obrany sa do prečíslenia dostávali hostia, ale domáci brankár v šestnástke fauloval prenikajúceho útočníka a rozhodca nariadil pokutový kop. Lipták z bieleho bodu poslal hostí do vedenia - 0:1. Aj v druhom polčase sa hral iba slabší futbal. V 61. minúte vyšla hosťom pekná kombinačná akcia, na konci ktorej Prekop zvýšil vedenie hostí už na 0:2. O štyri minúty sa do šance dostali aj domáci, pred Anisom ale skvele zasiahol brankár Bačík, ktorý opäť minút zneškodnil aj dva rohové kopy domácich. Domácim postupne dochádzali sily a vyvrcholením bola chyba Kalisu, ktorý v snahe prehodiť hosťujúceho útočníka loptu stratil a Prchlík svoje nájazd zakončil gólom na konečných 0:3. Topoľčany výkonom sklamali aj tých najvernejších fanúšikov.
Góly: 40. P. Lipták (11 m), 61. T. Prekop, 86. P. Prchlík. R Šima, ŽK: Kochan, Števko (Topoľčany), 150 divákov. MFK: Kochan - Števko, Omborenga, Rusnák (55. Militosjan), Luzin, Sabo (81. Fiala), Kalisa, Laouzai, Šudík (64. Slovák), Anis, Mikula. Tréner R. Števko. (JŠ)

Beluša - Púchov 1:2 (0:2), 58. M. Gorelka - 15. a 45. Gamboš.