Vráble neuspeli v Bánovciach

III. LIGA: Komárno v šlágri kola porazilo Púchov a zvýšilo odstup na čele. Galanta si poradila so susednou Šaľou. Neded neuspel v Dubnici. Novozámocké derby prinieslo deľbu.

Derby medzi Galantou a Šaľou sa hralo na umelej tráve. Domáci zlomili súpera až v posledných desiatich minútach a vyhrali 2:0.Derby medzi Galantou a Šaľou sa hralo na umelej tráve. Domáci zlomili súpera až v posledných desiatich minútach a vyhrali 2:0. (Zdroj: Milan Pospiš)

FC Horses Bánovce - ViOn B Vráble 2:1 (2:0)
Tím FC Horses začal náporom a hneď v úvode sa nebezpečným pokusom prezentoval Arsenović. Nasledovala gólovka Jambora, ale v rozhodujúcej chvíli mu lopta poskakovala len medzi nohami. Úvodný tlak domácich pretavil do gólu Olej v 13. minúte, keď sa presadil utešenou strelou - 1:0. Ubehlo len deväť minút a po prihrávke Svatíka strelil Olej svoj druhý gól v zápase - 2:0. Následne sa zranil spoľahlivý stopér Szabó a hostia hru vyrovnali. Do konca prvého polčasu sa do šancí dostávali už iba Vrábľania, najskôr z hranice päťky mierili tesne mimo a po brejku hosťujúcich útočníkov včas zasiahli domáci obrancovia. Do druhého polčasu nastúpili s tlakom hostia, hneď v úvode Ewerton prekopol loptu z 10 metrov. Bánovce po zaváhaní hosťujúceho brankára mohli Jamborom definitívne rozhodnúť o výsledku, ale ten namieril len tesne vedľa. Hostia pôsobili po celý zápas sympatickým dojmom a zaslúženého gólu sa dočkali v 59. min., kedy sa presadil Pepe. V ďalšom priebehu mali viac z hry, ale vyloženú šancu si nedokázali vypracovať. Naopak, po rýchlych brejkoch mohli zvýšiť vedenie Jambor s Olejom, ale vyznamenal sa brankár Pichňa. Domáci v zápase zaslúžene vyhrali, i keď Vráble hrýzli až do posledných sekúnd. Z úvodných dvoch zápasov získali Bánovce šesť bodov a v sobotu privítajú lídra z Komárna.
Góly: 13. a 22. Olej - 59. Pepe. R Kišš, ŽK: Kastelovič, Mrocek, Gajdošík - Pichňa, Jamrich, Zrubec, Fekiač, 300 divákov. VRÁBLE: Pichňa - Jamrich, Mpofu, Husár, Pepe (89. Feješ), Ewerton, Tonka (46. Fekiač), Advigov, Rumanko, Hamar, Bakaľár (46. Zrubec). Tréneri R. Zima, M. Reischl. (MK)

Galanta - Šaľa 2:0 (0:0)
Od začiatku stretnutia sa Šaľania postavili do obranného bloku, ktorý sa pre domácich spočiatku zdal byť neprekonateľný. V prvom polčase sa Slovanu podarilo tvoriť šance hlavne zo štandardiek, okrem nich zaujala aj kombinácia Prágaia s Kočišom, pri ktorej bol však gólman hostí pozorný. V druhom polčase Duslo pokračovalo v bránení nerozhodného stavu. Galanta sa zamerala viac na útoky z krídel, čo sa prejavilo zvýšením počtu gólových príležitostí. V 53. minúte sa po hlavičke Eliáša ozývalo brvno, rovnakým spôsobom sa o gól pokúšal aj Mišura, ale na bránkovej čiare zachraňoval Lalák. Pred Rusznákom medzi troma žrďami Šale zlyhali taktiež Meszlényi s Winklerom, Prágai a opäť Eliáš, no potom prišla 83. minúta a kľučka výborne hrajúceho Juraja Prágaia, ktorému sa pod nohy hodil brankár Šaľanov a jedenástka bola na svete. K nej sa postavil Meszlényi a nemilosrdnou strelou do šibenice poslal domácich do vedenia 1:0. Duslo sa ani za nepriaznivého stavu nezmohlo na odpor, tlak Galanty napokon rezultoval v ešte jeden presný zásah, keď Prágai finálnou prihrávkou pred prázdnu svätyňu hostí našiel Kočiša, ktorý uzavrel skóre duelu na 2:0.
Góly: 83. R. Meszlényi (11 m), 90. Kočiš. R A. Gádoši, ŽK: Jakubjak, Meszlényi - Kudry, R. Prúčny, F. Prúčny, Lalák, Surányi, Rusznák, Jurík, 220 divákov. SLOVAN: Stránský - Eliáš, Paldan, Mišura, Bočko, Meszlényi, Winkler (77. Revák), Jakubjak, Prágai, Kočiš (90. Marafkó), Baša (90. Madarász). Tréner T. Meszlényi. DUSLO: Rusznák - Kudry, Szalay, Ďatko, Jurík - R. Prúčny (61. Herceg), Lalák, Kružlík (88. Tóth), F. Prúčny, Domasta - Szöcs (46. Surányi). Tréner O. Lancz. TIBOR DROZD

Dubnica - Neded 4:2 (2:0)
V 13. min hostia prišli o zraneného Brestovanského a po štvrťhodine medzišestnástkového boja vyhral súboj o loptu s gólmanom Janco, ktorú po jeho spätnej prihrávke Filo umiestnil pomedzi dvoch obrancov do prázdnej brány. V 29. min Jakúbekova delovka z 25 metrov skončila na brvne. V 36. min zlú rozohrávku vystihol Horecký a Jakúbek bez problémov zvyšoval na 2:0. Štefánek hlavičkoval v 41. min prudko nad a o minútu letela nad Suchého delovka. V 51. min. po Filovej prihrávke si pozíciu vylepšil Janco a zo šestnástky napálil loptu k žrdi - 3:0. V 53. min išiel Filo sám na bránu, ale D. Bartalos pohotovo zasiahol. O dve minúty sa vzájomne po centri zrazili hlavami Čurik s Jakúbekom, ktorý opustil ihrisko na nosidlách. Tempo upadlo, ale v 71. min si striedajúci Nikolič zabehol za obranu a krížnou strelou znížil na 3:1. V 79. min unikol po krídle Švec a ako na podnose predložil loptu na päťku Filov, ktorý sa nemýlil - 4:1. Po zaváhaní obrany v 83. min Nikolič popod Digaňu dal druhý gól hostí, ktorí mohli v 90. min pridať aj tretí, no oblúčik A. Bartalosa skončil na brvne.
Góly: 17. a 79. Filo, 36. Jakúbek, 51. Janco - 71. a 83. Nikolič. R Havran, ŽK: Suchý, Filo, Švec - Taiwo, Bakuš A. Bartalos, 200 divákov. FC: D. Bartalos - Bakši, Pavlovčík, Taiwo, Brestovanský (13. Tóth), Královič, Dlhý (66. Nikolič), Bakuš, Ambassa, A. Bartalos, Rožník. Tréner T. Bartoš. JOZEF ŠPROCHA

Nové Zámky - Šurany 1:1 (1:0)
Prvý polčas okresného derby príliš veľa futbalu nepriniesol, zápisník redaktora zostal takmer prázdny. Po desiatich minútach hry zaváhanie domáceho stopéra Ešeka nepotrestal Dikácz a vzápätí na opačnej strane Šurany za hrúbku svojho brankára pykali, keď autorom gólu bol Král. Po zmene strán začali aktívnejšie Šurany. V 48. minúte po jednej z ich útočných akcií si domáci obranca Petráš dal nešťastne vlastný gól. Po vyrovnávajúcom zásahu Šurany doslova ožili. V 60. minúte vybiehal obranca hostí Schroner ešte z vlastnej polovice na vynikajúcu prihrávku do brejku, ktorý zakončil prudkou strelou do vzdialenejšej žrde Dovičovičovej brány. O päť minút na to po centri z pravej strany hlavičkoval autor vedúceho gólu FKM Král, ale aj on trafil iba konštrukciu brány. V druhom dejstve sa predsa len dostal k slovu futbal, oba celky sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Bližšie k víťazstvu mali v závere predsa len domáci. V 84. minúte volej striedajúceho Tawandu len tesne minul pravý horný kút Košlabovej brány. V poslednej minúte duelu mal gól na hlave kapitán FKM Ešek, ale tesne minul bránu a tak sa susedia po okresnom derby rozišli zmierlivo.
Góly: 10. Kráľ - 48. vlastný (Petráš). R Otiepka, ŽK: Lovska - Piskla, Dudáš, Dikácz. 830 divákov. FKM: Dovičovič - Baksics, Poluch, Ešek, Petráš - Matič (70. Oremusz), Korman, Fehervári (67. Švajda), Horáček (57. Tawanda), Lovska - Král. Tréner A. Czuczor. ŠK: Košlab - Schroner, Mojko, Piskla, Bencsík - Hrebík (90. Andrášik), Gábriš, Blaho, Vašek (85. Kacír), Dudáš - Dikácz. Tréner M. Pavlovič. ROMAN GULIŠ

Horná Nitra - DAC B/Vrakúň 0:4 (0:2)
Domáci nastúpili proti súperovi, v ktorého radoch bolo viacero hráčov so skúsenosťami z prvej ligy. Zápas sa pre baníkov nezačal vyvíjať dobre a hneď v úvode inkasovali dva rýchle góly po individuálnych chybách v obrane. Prvý polčas sa potom dohrával prevažne v strede ihriska, bez väčších šancí na jednej aj druhej strane. V druhom dejstve inkasovali domáci po pekných akciách hostí ďalšie dva góly. Duel sa potom už len dohrával, aj keď baníkom nemožno uprieť snahu o skorigovanie stavu. Rezerva DACu si z hornej Nitry zaslúžene odviezla všetky tri body.
Góly: 8. Sabler, 14. Černák, 51. vlastný, 62. Michalík. R Matulová, ŽK: Belanec, Kozák, Halmeš - Kontár, 411 divákov. DAC B: Száraz - Ľupták (64. Sandal), Kontár (64. Nagy), Kocsis, Kosorin, Michalík, Németh, Černák (68. Baszó), Sabler, Moďoroši, Pagáč. Tréner B. Fodrek. VLADIMÍR ŠUNÍK

Gabčíkovo - Beluša 0:1 (0:0)
Po remíze v Nemšovej si brúsili Gabčíkovčania zuby na trojbodový zápis v domácom prostredí proti Beluši, lenže opak bol pravdou. V úvodnej štvrťhodinke videli diváci medzišestnástkový futbal. V 15. min. rutinér Belkovics síce zaregistroval zlé postavenie brankára hostí, ale je strela bola nepresná. Postupne sa hostia osmelili a ich rýchle protiútoky narobili domácim obrancom problémy. V 20. min. Gorelkovu strelu zblokovala domáca obrana. V 28. min. to bol opäť Gorelka, ktorý sa ocitol v sľubnej šanci, brankár Rengel však stačil v páde nohou reflexívne vykopnúť loptu na roh. Druhý polčas začali domáci ofenzívne naladení, V 59. min. Tóth hlavičkoval v dobrej pozícii nad bránu, z protiútoku pohrozil Hrenák, dobre postavený Rengel dokázal jeho strelu vyrazil na roh. V 63. min. nenamieril presne hlavou Belkovics. O dve minúty na to po rohovom kope domácich sa vyznamenal gólman Beluše, ktorý dokázal vytesniť Véghovu dorážka. Akcie sa striedali na oboch stranách, pribudli žlté karty i striedania. Napokon v 80. min. udreli po rýchlej kontre hostia, keď Gorelka krížnou strelou v plnom behu rozvlnil sieť. Tréner domácich v hektickom finiši trikrát vystriedal, ale ani čerství hráči nepriniesli na trávnik oživenie. Zúfalý nápor Gabčíkova bol jalový, chýbala finálna prihrávka a tak po záverečnom hvizde rozhodcu domáci fanúšikovia odchádzali zo štadióna rozčarovaní.
Gól: 80. M. Gorelka. R Bezák, ŽK: Trajcsik, Huszár, Tóth, Lapin - Jurga, J. Gažo, P. Gažo, 400 divákov. ŠK: Rengel - Cingel, Trajcsik, Bódis, Tóth, Malý (86. Lapin), Belkovics (77. Kósa), Trabalík (82. Juhos), Huszár, Kubik, Végh. Tréner G. Straka. ŠTEFAN ÁGH

Komárno - Púchov 2:0 (1:0)
Šláger kola sa začal úvodným oťukávanim sa z oboch strán. V prvej štvrťhodine mali viac z hry hostia, ale tá sa pre nich napokon skončila nešťastne. V 16. minúte po rýchlom protiútoku vystrelil z 25 metrov domáci kanonier Haša a jeho projektil skončil v sieti. Púchovčania mali krátko po inkasovanom góle dobrú príležitosť na vyrovnanie, ale bránu z dobrej pozície minuli. Hra potom bola až do prestávky vyrovnaná, príležitosti boli na oboch stranách. Po zmene strán podporoval vietor domácich futbalistov, ktorí prevzali iniciatívu do svojich rúk. Púchovčania po obrátke neboli zďaleka tak nebezpeční ako pred prestávkou. V 65. minúte si na rohový kop najvyššie vyskočil opäť Haša a zvýšil vedenie svojho tímu. Komárňania potom až do záveru kontrolovali hru a zaslúžene zvíťazili. Ich triumf nad prenasledovateľom znamená už osemmbodový rozdiel medzi najväčšími ašpirantmi na celkové prvenstvo.
Góly: 16. a 65. Haša. R Drobec, ŽK: Čtvrtníček - Riška, Sibanda, Kopiš, Brezničan, Pilát, 300 divákov. KFC: Rožník - Szabó, Podlucký, Štrbák, Josl - Čtvrtníček, Szénási, Militosjan, Faragó (89. V. Kosťukevič) - Haša, Bilyk. Tréner R. Matovič. (RG)

Nemšová - Topoľčany 2:0 (1:0)
Vo veternom počasí diváci veľa futbalovej krásy nevideli. Domáci hráči síce držali loptu na kopačkách väčšinu času, veľa šancí si však nevypracovali. Hostia v prvom polčase prišli až o dvoch hráčov, keď sa pod sprchy v 31. min porúčal Iranzi a v 44. min Akbas. Nemšová sa ujala vedenia v 28. min, keď po priamom kope z ľavej strany sa v šestnástke utešeným volejom presadil Schiszler. V druhom polčase sa domáci hráči napriek početnej prevahe nevedeli dostať do tempa. Hralo sa najmä na polovici hostí, avšak bez väčšej šance. Spečatenie výhry potvrdil až v 88. min Prekop, ktorý po centri z ľavej strany prehlavičkoval brankára hostí Kochana. Domáci hráči napriek slabšiemu výkonu získali dôležité tri body.
Góly: 28. Schiszler, 88. Prekop. R Fehér, ŽK: Prekop, Schiszler, Majerský - Omborenga, ČK: 31. Iranzi, 44. Akbas, 100 divákov. MFK: Kochan - Števko, Omborenga, Rusnák, Laouzai, Iranzi, Kalisa, Takada, Akbas, Sabo (68. Militosyan), Šudík (82. Fiala). Tréner R. Števko. TOMÁŠ BEŇO

Led. Rovne - V. Ludince 3:0 (1:0)
Domáci fanúšikovia v chladnom počasí čakali opäť dobrý výkon ako s Komárnom, čo sa v celozápasovom dianí potvrdilo. V 11. min Lipták našiel Riečičiara, no jeho strele chýbala tvrdosť a v 16. min Kubalovu strelu kryl pozorný Bačík, V takticky hranom zápase prišla pekná akcia sklárov a v 21. min po Liptákovej prihrávke otvoril skóre hlavou Detko. V 36. min Tomanova delovka zdvihla divákov zo sedadiel, no lopta skončila vedľa. V 50. min sa uvoľnil aktívny Detko a zo šestnástky nedal brankárovi šancu. Domáci dominovali a s chuťou predvádzali pekné akcie. Hostia pohrozili iba v 60. min po úniku Cingela, no obrana stala na pevných nohách. Veľký tlak L. Rovní zakončil v 70. min T. Púček delovkou z 20 metrov - 3:0. Lipták v 77. min vyzvŕtal obranu ale D. Benkó ho vychytal. Domáci kontrolovali priebeh hry a zaslúžene vyhrali.
Góly: 21. a 50. Detko, 70. T. Púček. R Pecek, ŽK: Krupánszki, 140 divákov. DRUŽST.: D. Benkó - Krupánszki, Flídr, Kosák (46. Kapa), Kubala, Petráš, Matúš Predajniansky (71. Belanský), Cingel, Hlaváčik, Hamdaoui (46. Michal Predajniansky), Horniak. Tréner I. Kasana. ĽUBOŠ DUBOVÝ