Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Futsalisti začali boj o záchranu víťazne

Futsalisti Nitry sa na úvod baráže tešili z prvého víťazstva v sezóne.

Hrdinom zápasu bol 41-ročný matador Peter Procháczka (vľavo). Do brány súpera trafil aj gólman MFsK Ivan Hanakovič.(Zdroj: M. Slávik, L. Odráška)

MFsK Nitra - KPP Barabéri Bratislava 6:3 (1:1). Nitra privítala v prvom kole baráže až štvrtý celok z bratislavskej ligy. Pri pohľade na súpisku hostí zaujalo najmä meno trénera, Ján Janík je bývalý dlhoročný tréner reprezentácie Slovenska, v súčasnosti koučuje výber do 21 rokov. Začalo sa náporom MFsK, ktorí nastúpili až na Bratského v kompletnom zložení. Hostia čakali, čo vymyslia hostitelia, ktorí sa prezentovali pár dobrými strelami a šancami. Po peknej kombinácii dával Pevala pred prázdnu bránu J. Klukovi - 1:0. Obraz hry sa nemenil, zvýšiť mohol Snop z 10-metrového kopu, ale nedal. Osem sekúnd pred koncom po fatálnej chybe Nitranov prišiel šiesty faul, z desiatky vyrovnal Böhmer, aj keď Hanakovič si na loptu siahol. Druhý polčas začali domáci ospalo, ako keby na nich doľahla ťarcha výsledku. Po ďalšej hrubej chybe dávali Barabéri na 1:2 a o minútu netradične hlavou pridal Gajdošík tretí gól. Nitrania boli na kolenách, začali hrať vabank, vysunuli obranu, vďaka čomu získavali veľa lôpt. Osem minút pred koncom otočil výsledok najstarší hráč na ihrisku P. Procháczka. Najprv vsietil špicákom a následne hlavou vyrovnal. Hostia dohrávali bez vylúčeného Sivíčka, Nitra zahrala presilovku na výbornú. Krížnou strelou dával štvrtý gól A. Procháczka. Suchanovci pokračovali v aktívnej hre, pri power-play dal svoj premiérový gól v extralige gólman Hanakovič. V poslednej minúte uzavrel svoj fantastický výkon P. Procháczka hetrikom.

Góly: 11. J. Kluka, 32., 33. a 40. P. Procháczka, 34. A. Procháczka, 38. Hanakovič - 20. Böhmer, 22. Jurkovič, 23. Gajdošík. ČK: 34. Sivíček (KPP).
MFsK: Hanakovič - Pevala, J. Kluka, Z. Kluka, Maršala, A. Procháczka, P. Procháczka, Frťala, S. Kováčik, T. Kováčik, Snop.

Anton Suchan, tréner: „Vstúpili sme do baráže bez jedinej výhry, čo nie je príjemné. Je to frustrujúce pre akúkoľvek úroveň. Chalanom som povedal, že tento zápas bude iný, z hľadiska zodpovednosti a tlaku na výsledok sme ešte v takejto pozícii neboli. Prejavilo sa to naplno, boli sme kompletní a najmä výkon v prvom polčase bol dobrý. Neviem si vysvetliť 12 minút z druhého polčasu, asi na nás doľahol tlak. Myslím, že keby sme takúto dvanásťminútovku zopakovali v inom zápase, nevyhráme. Nebyť výkonu Petra Procháczku, ktorý nielen že dal tri góly, ale držal našu zástavu vysoko, by sme to asi neotočili. Bol jednoznačne mužom zápasu.“

Ostatné výsledky: Trnava - Grizly Košice 3:2, Lučenec - B. Bystrica 9:4.
2. kolo - 17. 3. o 19.30 h B. Bystrica - Nitra.