Vo Vrábľoch radosť Šale

III. LIGA: Prvé jarné kolo prinieslo dve prekvapujúce víťazstvá - Šaľa sa tešila vo Vrábľoch a Neded vo Veľkom Mederi. Doma uspela Galanta i Nové Zámky.

Šaľa vyhrala vo Vrábľoch 3:0, keď až dva góly strelila v oslabení. Takto sa tešil Tomáš Surányi.Šaľa vyhrala vo Vrábľoch 3:0, keď až dva góly strelila v oslabení. Takto sa tešil Tomáš Surányi. (Zdroj: Marián Pecho)

Nové Zámky - Topoľčany 3:0 (1:0)
Z úvodného náporu vyťažili domáci iba strelu Kráľa, ktorý z dobrej pozície mieril iba do brankára. Topoľčanci sa postupne preberali a začali získavať pôdu pod nohami. V 26. min. predviedli hostia najkrajšiu akciu zápasu, keď po peknej kombinácii sa dostal do pokutového územia Bayokolak, obišiel aj brankára Dovičoviča, ale domácu svätyňu od pohromy zachránil na bránkovej čiare Poluch. Novozámčania boli po tejto akcii hostí trocha otrasení a trvalo niekoľko minút, kým sa opäť dostali do tempa, ktoré však vygradovali ku koncu prvého dejstva. V 42. min. sa slušne obsadené tribúny radovali prvýkrát z gólu, keď po obliehaní hosťujúcej brány stačil Kormanovu strelu tečovať Nlomngoi iba do vlastnej siete. Gól do šatne akoby vlial hráčom FKM novú energiu a po zmene strán to bolo aj na ihrisku cítiť. V 52. min. si na rohový kop z ľavej strany dobre vyskočil Kráľ a jeho hlavička skončila v pravom hornom rohu Kochanovej brány. Štandardky boli v tomto zápase silnou stránkou Novozámčanov a ich tretí gól padol rovnako po rohovom kope. Po hodine hry ho zahrával Fehervári, jeho lopta našla na vzdialenejšej žrdi Ešeka, ktorého volej stačil hráč hostí odvrátiť už iba spoza bránkovej čiary - 3:0. Zápas bol po treťom góle domácich prakticky rozhodnutý. Hostia sa snažili síce v ďalšom priebehu duelu skorigovať nepriaznivý stav, ale gól im nebolo v tomto zápase súdené streliť. V 71. min. mali k nemu veľmi blízko, Dovičovič však zázračne zachránil.
Góly: 42. vlastný (Nlomngoi), 52. Kráľ, 60. Ešek. R Gašparovič, ŽK: Kráľ - Maňuch, 425 divákov. FKM: Dovičovič - Ešek, Poluch, Baksics, Petráš, Kráľ (83. Švajda), Korman, Lovska, Horáček, Fehervári (75. Muchaya), Košút (26. Matič). Tréner A. Czuczor. MFK: Kochan - Maňuch (46. Militosyan), Števko, Luzin, Nlomngoi, Omborenga, Rusnák (79. Kováčik), Lauozai, Michalík (77. Sabo), Mikula, Bayokolak. Tréner R. Števko. ROMAN GULIŠ

Veľký Meder - Neded 0:1 (0:0)
Za silného vetra sa hral nezáživný futbal. Podmienky boli na hranici regulárnosti. Svižnejšie začali hostia, v 9. min mal šancu Rožník, brankár Székely jeho pokus kryl. V 13. min. nastrelil z 25 metrov A. Bartalos brvno. Z priameho kopu to skúšal Rožník, minul však bránu domácich. Rovnako pochodil na opačnej strane Pisár. V 30. min. vystrelil nebezpečne Hlavna, ale skóre sa nemenilo. V druhom polčase pritlačili domáci, v 49. minúte Boya nepremenil tutovku. V 62. min. sa sám rútil na bránu Královič, ale Székely si s jeho nájazdom poradil. O sedem minút mal Kalmár pred sebou odkrytú bránu, z piatich metrov trafil iba do brankárových rúk. V 70. minúte si s veľkou šancou Královiča poradil opäť Székely. O tri minúty zahodil aj svoju druhú príležitosť Boya, keď mieril vedľa brány. Oba celky chceli vyhrať, hrali otvorený futbal. Zápas o jednom góle rozhodol najlepší hráč zápasu Královič v 82. minúte. Hostia zblokovali pokus Szikonyu, dostali sa do brejku, s ktorým si Královič poradil na výbornú. Z domáceho celku treba pochváliť gólmana Székelyho, ktorý zneškodnil viacero dobrých príležitosti Nededčanov, a zabránil tak vyššej prehre svojho celku.
Gól: 82. Královič. R Patrovič, bez kariet, 150 divákov. MŠK: Székely - Bališ, Dzíbela, Hlavna, T. Tóth (28. Szikonya), Kovársky, Szorád, Boya, Kalmár, Bognár, Pisár. Tréner Cs. Szorád. FC: D. Bartalos - Bakši, Pavlovčík, Taiwo, Brestovanský, Královič (90. R. Tóth), Dlhý, Bakuš, Karim (55. Obassi), A. Bartalos, Rožník (85. Nikolič). Tréner T. Bartoš. IVAN BOBKOVIČ

Nemšová - Gabčíkovo 0:0
Počas celého zápasu mali loptu na kopačkách častejšie domáci hráči. Vo finálnej fáze sa však nevedeli presadiť, keď im chýbal väčší pokoj a presnosť. Hostia sa zamerali na pozornú obranu a občasné rýchle protiútoky. Domácim hráčom bránili v hre aj zákernými faulami, pričom niektoré zostali nepotrestané. V 21. min po centri Holíčka z ľavej strany sa k hlavičke dostal Prekop, lopta však preletela ponad bránu hostí. Veľkú príležitosť mali domáci hráči v 27. min, keď po priamom kope z pravej strany sa k lopte v šestnástke hostí dostal Ďuriš, zo šiestich metrov vystrelil slabo a priamo do Rengelových rúk. Po polhodine hry sa v strede ihriska uvoľnil Halgoš, vystrelil z 20 m, no Rengel bol pripravený. O minútu na to dali o sebe vedieť i hostia. Z hranice šestnástky vystrelil Malý, Chovan bol však na svojom mieste. Asi najkrajší moment zápasu videli diváci v 39. min. Loptu z priameho kopu z 35 m napálil Halgoš priamo pod brvno. Rengel bravúrnym zákrokom vyrazil loptu na roh. Minútu pred prestávkou Kresánek nedovolene zastavil v šestnástke Belkovicsa. K exekúcii pokutového kopu sa postavil Malý, Chovan jeho strelu zneškodnil a podržal svoj tím. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, Nemšová držala loptu na kopačkách, ale šestnástku hostí dobíjala neúspešne. V 63. min chyboval v rozohrávke ako posledný hráč Kresánek, k lopte sa dostal Trabalík, jeho strelu k žrdi Chovan vyrazil na roh. O minútu na to sa na opačnej strane ihriska dostal k strele Mizerák, ale z 11 m mieril vedľa brány hostí. Desať minút pred koncom zápasu sa po prihrávke Nwofora dostal k lopte Prekop, v páde však zo 7 m netrafil bránu. V 82. min vysunul Prekop Fabuša, ten však zoči-voči vybiehajúcemu Rengelovi neuspel. V záverečných piatich minútach zahrávali domáci hráči štyri rohové kopy, ale žiadny z nich nebol zúžitkovaný. Tímy sa tak rozišli nerozhodným výsledkom.
R Sárai, ŽK: Mizerák - Bódis, Tóth, Malý, Kubik, Juhos, 100 divákov. FC: Rengel - Cingel, Trajcsik, Bódis, Tóth, Malý (90. Kósa), Belkovics, Trabalík (86. Juhos), Huszár, Kubik, Végh. Tréner G. Straka. TOMÁŠ BEŇO

ViOn B Vráble - Šaľa 0:3 (0:1)
Šaľania sa vo Vrábľoch v ligovom zápase predstavili po veľmi dlhom čase. V úvode však duelu chýbali grády, na škodu futbalu boli oba tímy zviazané taktikou. V 10. min. to zašumelo pri bombe domáceho Hamara z diaľky mimo. Po zoznamovacej štvrťhodine už stretnutie chytilo šťavu. V 17. min. sa po diagonálnom pase dostal k centru Bakaľár, presne našiel hlavu Balka, ktorý len tesne minul Rusznákovu svätyňu. Vzápätí sa už predviedol aj dlhoročný druholigista. Po navonok nenápadnej strele chemikov musel vyniknúť Novota. Ďalšia sľubná šanca domácich prišla až v 39. min., Privat Yao ale zblízka letiacu loptu dobre netrafil. Aj preto už o pár sekúnd išli do vedenia futbalisti Dusla. Po rohu úspešne participoval F. Prúčny s Domastom a ten hlavou popri húštine tiel poslal loptu pri ľavú žrď. V druhom dejstve chceli domáci logicky vyrovnať. Po brejku ale mohol z nájazdu zvýšiť Szöcs, ale o loptu prišiel. Po hodine hry to krížnou strelou skúšal Yao, chýbali snáď decimetre. V 64. min. sa po druhej žltej porúčal do kabín Nurediny. Od tohto momentu začalo Duslo hrať recesívnym štýlom, rezerve ViOnu ale chýbala v ofenzíve najmä etuda s finálnou myšlienkou. Navyše, o päť minút domáci faulovali v rohu šestnástky a F. Prúčny z penalty nekompromisne trestal - 0:2. Kalich domácej horkosti a naopak šaliansku radosť znásobil tretím gólom Surányi, ktorý bol na trávniku len pár sekúnd, ale zakončil pragmaticky. Keďže po strele Husára v 83. min. ukázal Rusznák skvelý zákrok a gól nepriniesol ani trestňák Tužinského v závere, domácim nebol súdený ani čestný úspech.
Góly: 40. Domasta, 69. F. Prúčny (11 m), 77. Surányi. R Papuča, ŽK: Hamar, Fekiač - F. Prúčny, Nurediny, R. Prúčny, ČK: 65. Nurediny (Š), 346 divákov. VION B: Novota - Bakaľár, Advigov, Fekiač, Husár - Balko, Hamar (81. Mpofu), P. Feješ (57. Tužinský), Ewerton - Kostadinov (34. Rumanko), Privat Yao. Tréneri M. Reischl, R. Zima. DUSLO: Rusznák - Kudry, Szalay, Ďatko, Jurík - R. Prúčny (89. Tóth), Lalák, Nurediny, F. Prúčny, Domasta (76. Surányi) - Szöcs (61. Herceg). Tréner O. Lancz. ĽUBOŠ MODZGA

Led. Rovne - Komárno 1:2 (0:1)
Prvý jarný zápas začal v svižnom tempe a obaja súperi produkovali kvalitný futbal. V 10. min sa v ofsajdom zaváňajúcej situáciu rútil na domácu bránu Obert, no Bačík ho vychytal. V 15. min sa uvoľnil Detko, ale jeho lob skončil tesne nad brvnom. O dve minúty po faule Híreša z jedenástky otvoril skóre Čtvrtníček. T. Púček v 21. min z dobrej pozície prestrelil a v 27. min po peknej kombinácii Rožník chytil strelu Riečičiara. Brankár hostí sa stal mužom zápasu, keď v 56. min zázračne zmaril Riečičiarovu stopercentnú tutovku. V 62. min to bol opäť Rožník, ktorý chytil tutovku Detka. Vo veľkom tlaku domáci zabudli na zadné dvierka a v v 70. min unikol Militosjan, ktorého prihrávku využil Bilyk - 0:2. Sklári pritlačili, no strely Tomanu, Kopúňa a Detka tesne minuli cieľ. V 87. min sa sklári dočkali, keď jedna z mnohých pekných skončila gólom potom, ako Tomanov center nádherne poslal hlavou do siete Detko. Hostia vedenie udržali a po zápase diváci odmenili oba tímy potleskom za predvedený výkon.
Góly: 86. Detko - 17. Čtvrtníček (11 m), 70. Bilyk. R Otiepka, ŽK: T. Púček - Josl, 300 divákov. KFC: Rožník - Podlucký, Štrbák, Josl, Čtvrtníček, Obert, Militosjan, Faragó (90. Szénási), Haša, Bilyk, V. Kosťukevič. Tréner R. Matovič. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Galanta - V. Ludince 3:1 (2:0)
Prvých dvadsať minút súboja tabuľkových susedov veľa vzruchu neprinieslo. Prebudenie prišlo v 23. minúte, keď po pravej strane unikajúceho Prágaia v pokutovom území sfaulovala hosťujúca obrana. Hlavný rozhodca Šima bez zaváhania ukázal na biely bod. Z neho sa nemýlil Meszlényi, brankár bol pri jeho strele bezmocný. Po úvodnom góle sa družstvá opäť odmlčali, V. Ludince si cestu k bráne Galanty hľadali len ťažko. Ku koncu prvej časti hry už prišiel z ich strany vážnejší pokus, no Kosák vo vyloženej príležitosti zlyhal. Chvíľu nato sa prejavilo známe futbalové klišé „nedáš-dostaneš“. Prágaiov center našiel Bašu, jeho hlavička opečiatkoval brvno, ale zároveň sa aj odrazila pred Winklera, ktorý loptu doklepol za chrbát hosťujúceho gólmana a v 44. minúte teda uzavrel polčasové skóre na 2:0. Po obrátke zaujal najskôr nájazd vynikajúco hrajúceho Kočiša, ktorý ale vytlačil Benkó na roh. V 56. min. kopali hostia štandardku z 20 metrov, tá s prispením múru skončila za chrbtom Stránskeho. Skorigovanie výsledku Ludinčanov nakoplo, vytvárali si tlak, zrodilo sa niekoľko zaujímavých zakončení, ozývala sa aj konštrukcia bránky. V 83. minúte bol po druhej žltej karte vylúčený Soboňa a v 90. minúte prišlo zavŕšenie víťazstva Slovana. Po odvrátení štandardky hostí sa lopta dostala ku Kočišovi, ktorý z vlastnej polovice unikal, aby parádnou finálkou našiel Bašu a ten rozhodol o konečnom skóre duelu 3:1.
Góly: 23. R. Meszlényi (11 m), 44. Winkler, 90. Baša - 56. M. Kubala. R Šima, ŽK: Meszlényi - Matúš Predajniansky, Soboňa, Hlaváčik. ČK: 83. Soboňa, 200 divákov. SLOVAN: Stránsky - Jakabovič (9. Bočko), Meszlényi, Paldan, Mišura, Nagy, Prágai (90. Čapkovič), Winkler, Kočiš, Jakubjak (76. Revák), Baša. Tréner T. Meszlényi. TJ: D. Benkó - Flídr, Hlaváčik, Soboňa, Krupánszki, Michal Predajniansky (76. Belanský), M. Kubala, Kosák, Hamdaoui (63. T. Benkó), Matúš Predajniansky, Cingel. Tréner I. Kasana. Kočiš - Soboňa, Kubala. TIBOR DROZD

FC Horses/Bánovce - DAC B/Vrakúň 3:1 (0:0)
Zápas sa odohral na ihrisku v Bánovciach. Domáci na zápas nastúpili s hráčmi, ktorí viacerí z nich pôsobili na jeseň ešte v IV. lige Severozápad a k ním sa pridalo i niekoľko posíl. Domáci pred početnou diváckou kulisou začali náporom a už v 12. min. mohol otvoriť skóre Líška, jeho pokus skončil tesne nad bránkou. V 20. min. nebezpečne vypálil Barta. Po tomto momente sa hra viac vyrovnala, hralo sa prevažne medzi šestnástkami. Po zmene strán domáci pritlačili súpera. V 56. min. zahrávali domáci rohový kop nakrátko, loptu dostal Mrocek, ktorý na hranici šestnástky vyzvŕtal hosťujúceho obrancu a peknou strelou poslal domácich do vedenia - 1:0. Domáci po góle ešte viac ožili a už o päť minút prišla najkrajšia akcia stretnutia, kedy po peknom vysunutí sa gólovo presadil Olej strelou povedľa brankára - 2:0. V 62. min. mohol definitívne hostí do kolien poslať Líška, ale jeho dva výborné pokusy fantasticky zlikvidoval Milošovič v bránke hostí. Hostia sa ale nevzdávali a v 69. min. po centri Brašeňa znížili Černákom, keď lopta preletela cez celé pokutové územie. Od tohto momentu sa hral otvorený futbal, hostia vycítili šancu vyrovnať, ale domáca obrana bola pozorná. Poistiť vedenie domácich mohol v 75. min. Jambor, ale opäť sa vyznamenal brankár hostí. V poslednej minúte zápasu sa domáci predsa len dočkali, po rohovom kope sa k lopte v šestnástke dostal azda najlepší hráč na ihrisku Barta a premiérovým gólom v drese FC Horses Bánovce poistil vybojované víťazstvo domácich - 3:1.
Góly: 56. Mrocek, 61. Olej, 89. Barta - 69. Černák. R M. Drobec, ŽK: Olej - Bazsó, Polák, Brašeň, G. Varga, 500 divákov. DAC B: Milošovič - Kocsis (23, Csóka), Kosorin, Németh (46. Brašeň), Černák, Sandal (72. Hubert), Moďoroši, Sabler, Varga, Bazsó, Polák. Tréner B. Fodrek. (JAŠ)

Dubnica - Púchov 1:1 (1:1), 40. Jakúbek (11 m) - 15. Gamboš.
Horná Nitra - Beluša 1:2 (1:1), 30. Bublák - 13. Zapotoka, 62. Hrenák.