Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Titul pre Gedayovú s Eliášovou

Mladí nitrianski tenisti boli v akcii aj počas uplynulého víkendu.

Aktérky finále štvorhry vo Zvolene - zľava Naďa Eliášová, Michaela Gedayová, Paula Juríková a Ema Hallová.(Zdroj: mg)

NITRA. Minulý víkend sa na dvorcoch v Lieskovci pri Zvolene konal tenisový turnaj mladších žiačok kategórie D, ktorého sa zúčastnilo 19 hráčok, z toho sedem bolo z TK Slávia SPU Nitra.

Dievčatá sa výrazne presadili vo štvorhre, kde finálový duel bol ich klubovou záležitosťou. V takticky vedenom boji titul získal pár (nas. 1) Michaela Gedayová - Naďa Eliášová, ktoré zdolali dvojicu Ema Hallová - Paula Juríková 6:4, 6:4. Do finále sa víťazná dvojica prebojovala cez Koppovú s Malčekovou (B. Bystrica) 6:2, 6:4. V ceste do finále Hallová s Juríkovou porazili maďarský pár Pukkai - Plasek 6:1, 6:2 a deklasovali dvojicu Babčanová - Mešková (B. Bystrica, Sl. Lupča) 6:0, 6:0. Kapsdorferová s Brinzovou (Nitra, B. Bystrica) v 1. kole prehrali s dvojicou Babčanová - Mešková 6:7, 0:6.

V dvojhre sa najďalej dostala Ema Halová (nas. 2), ktorú zastavila až v semifinále obranárka Zapletalová z Lieskovca 6:2, 0:6, 6:10. Cestou do semifinále porazila Brinzovú (B. Bystrica) 6:1, 6:1 a Meškovú (Sl. Lupča) 6:1, 6:3. Michaela Gedayová (nas. 1) si v nitrianskom derby poradila s Emou Kapsdorferovou 6:3, 6:4, ale v nasledujúcom zápase jej nátlaková hra nestačila na dobre sa brániacu Koppovú (B. Bystrica) 2:6, 2:6, ktorá celý turnaj aj vyhrala. Naďa Eliášová (nas. 4) si poľahky poradila s Maďarkou Plasek 6:2, 6:0, aby v ďalšom zápase prehrala so Zapletalovou, v podobnom duchu ako neskôr s ňou Ema Hallová, 6:7, 6:4, 8:10. V ďalšom nitrianskom derby Juliana Andrusová nedala šancu Barbore Bányiovej 6:0, 6:0, ale neskôr podľahla Babčanovej (B. Bystrica) 1:6, 2:6.

Na halových majstrovstvách Slovenska dorasteniek v tenise Nitru reprezentovali Bianca Behúlová z TK Slávia SPU Nitra a Viktória Macková z ŠK ŠOG Nitra. Bianca v 1. kole porazila Sepešiovú (Inter) 6:1, 6:0. V ďalšom kole podľahla favorizovanej Starej (Empire Trnava) 2:6, 2:6. Macková skončila hneď v 1. kole na rakete Ester Méri (Šamorín) 6:3, 6:2. Majsterkou Slovenska sa stala Šimová z Piešťan. Víťazka vyradila v semifinále Michaelu Krauskovú (Slávia STU), 17-ročnú odchovankyňu klubu Hanaka Zlaté Moravce.