Lídri len remizovali

III. LIGA: V utorkovom vloženom 16. kole Horná Nitra a Veľký Meder priviezli od súperov bod. Celkovo sa zrodilo päť remíz. Komárno a Nové Zámky doma pustili perie.

Futbalisti Šamorína porazili Nemšovú, súpera z čela tabuľky.Futbalisti Šamorína porazili Nemšovú, súpera z čela tabuľky. (Zdroj: Tibor Őry)

Vráble - Púchov 0:0
V čisto taktickom prvom dejstve mali prvý náznak šance hostia, potom chvíľu územnú prevahu Vráble. Jediná väčšia príležitosť prvého dejstva prišla až v 27. min., keď po centri Tužinského hlavičkoval úplne voľný Hamar zblízka nad. Čakalo sa na chybu, ktorá by pakt o neútočení zrušila, ale obranné pevnosti oboch tímov boli pevné ako tie bájne trójske. Druhý polčas bol futbalovejší. Hneď v 48. min. Fekiač hlavou našiel Hamara, ktorý zblízka prekopol. Vzápätí na druhej strane dostali po súboji v šestnástke hostia výhodu penalty. Pilátovi však jedinú strelu Púchova na bránu vyrazil Vojtek! Hneď trestať mohol Tužinský, zoči-voči Letkovi sa ale dostal do veľkého uhla. Potom prevládala bojovnosť, bližšie k vedúcemu gólu mali Vráble. V 81. min. T. Feješ hlavou netrafil, na opačnom póle neuspel podobne strelou Gajdošík. V posledných minútach roztočili žlto-modrí pred bránou Púchova kolotoč, loptové počarovanie Tužinského ani M. Mjullera, však gól neprinieslo.
R Patrovič. ŽK: Hamar - Gajdošík, Pilát, 310 divákov. SPARTAK: Vojtek - Marhevszki (78. Dzurek), Hlaváč, Fekiač, Husár - Balko, Šlachta, Hamar, Tužinský - Marek (61. T. Feješ), Grebáč (84. M. Mjuller). Tréner V. Debnár. PÚCHOV: Letko - Paliesek, Riška, Brezničan, Vanák - Kopiš (84. Rosina), Gamboš, Gajdošík, Pastorek (62. Mynár) - Pilát, Bartoš. Tréner J. Vágner. ĽUBOŠ MODZGA

Galanta - Palárikovo 1:1 (1:0)
Galantčania sa snažili o útočný futbal, ale hostia boli v obrane veľmi pozorní. Prvú strelu vyslal až v 28. min. Korman, Balogh bol na mieste. V 34. min. sa pekne uvoľnil Janso, ale bránu tesne minul. V posledných minútach domáci vystupňovali tempo a otvorili skóre po premenenej penalte Kormana. V druhom polčase sa hralo podľa podobných nôt. Pri hlavičke Vindiša čaroval Balogh. V 51. min. po chybnej rozohrávke brankára Blaščík netrafil odkrytú bránu. Hostia cítili šancu, odmenou im bol vyrovnávajúci gól v 89. min. Po štandardke sa najlepšie zorientoval Petrovič. Domáci nepodali optimálny výkon, hostia si za húževnatosť bod zaslúžili.
Góly: 45. Korman (11 m) - 89. Petrovič. R Španka, ŽK: Bumbera - Konopásek, Janso, Vencel, 300 divákov. SLOVAN: Masár - Eliáš (65. Mészáros), Štajer, Vindiš, O. Janso, Korman (89. Bedecs), Bumbera, Kočiš, Žák, Sukisa (72. Kinče), Blaščík. Tréner M. Süttö. OTJ: Balogh - Kubala, Konopásek, Petrovič, Kružlík, Gejdoš, Oravec (59. Letko), J. Janso, Bočko, Španír (58. Krcho), Vencel (78. Sendrei). Tréner I. Kasana. (PŠ)

Šamorín - Nemšová 2:0 (1:0)
Hralo sa hore-dolu, obidve mužstvá boli ofenzívne naladené. Domáci boli aktívnejší, hosťujúcu bránku ohrozovali hlavne po štandardných situáciách. Domácich podržal pri samostatnom nájazde hostí Hajdúch. Tesne pred prestávkou išli do vedenia Šamorínčania, šikovnou strelou prekonal Chovana Horváth. Po zmene strán boli iniciatívnejší hostia, Šamorín hrozil po rýchlych protiútokoch. Mikuš po jednom z nich trafil tyčku. Poistku v podobe druhého gólu zaznamenal v závere striedajúci Špánik.
Góly: 44. Cs. Horváth, 87. Špánik. R A. Gádoši, ŽK: Krištan - Schiszler, 250 divákov. ŠTK: Hajdúch - Pončák, Krištan (79. Špánik), Stifter, Mikuš, Joao Vitor, Horváth, Kassiano, Mezovský, Pepríl (59. Ozogány), Michel (74. Thiago). Tréner J. Kontír. FKS: Chovan - Rolinec, Ranko, Richtárech, Amrich, Holiš, Kochan (81. Kromka), Holíček, Schiszler, Mikeš (69. Kvasnička), Vlček. Tréner V. Cifranič. (TD)

Neded - Topoľčany 0:0
Ani v ôsmom dueli si Neded nepripísal prvé víťazstvo a stále okupuje poslednú priečku. Šancí bolo málo, hralo sa prevažne medzi oboma šestnástkami. V prvom polčase nezaujala žiadna vážnejšia príležitosť. Jediný svetlejší zjav prišiel až v 78. min, nebezpečnú strelu Prúčneho vyrazil hosťujúci brankár Bačík na roh. V priemernom dueli mal Neded územnú prevahu, ale bez vážnejšieho zakončenia. Body sa tak po bezgólovej remíze po práve delili.
R Papuča, ŽK: Rehák, Kukučka - Sipos, Baláž, 250 divákov. FC: Kubica - Ambruš, Jakabovič, Husár (85. Nagy), Galbavý (90. G. Kalmár), Rehák, Kukučka (46. R. Prúčny), Kovács, Marko, L. Kalmár, Jakubjak. Tréner V. Ekhardt. MFK: Bačík - Sipos, Rusinko (46. Jonek), Baláž (72. Slovák), Švajlen, Rybanský, Jakubík, Rusňák, Kutiš (90. Adamkovič), Kaman, Kučera. Tréner M. Caránek. (AV)

Nové Zámky - Trnava C/Šúrovce 1:3 (1:1)
Od začiatku zápasu mali územnú prevahu domáci, ale do výraznejších gólových príležitostí sa nedostávali. V 9. min. si na autové vhadzovanie nabehol Bombicz a jeho prudká krížna strela preletela pred bránou hostí. V 17. min. na opačnej strane Magdolen z dobrej pozície trafil len bočnú sieť. Krátko pred prvou polhodinkou neudržal brankár Orichel Petrášovu strelu, ale na dorážku z domácich nedobehol nik. V 33. min. trocha podcenila domáca obrana situáciu, keď po pravej strane vnikol do šestnástky Hlavna a jeho prudká strela skončila pod brvnom - 0:1. Domáci sa z inkasovaného gólu otriasli, podnikli ešte do polčasu niekoľko rýchlych akcií, z ktorých sa jedna aj ujala. V posledných sekundách prvého dejstva našiel center z pravej strany hlavu Horáčka a bolo vyrovnané. Druhý polčas sa začal pre domácich šokujúco. Hralo sa len niečo vyše minúty, keď sa hostia po pravej strane dostali za obranu FKM a ich rýchlu akciu zakončil gólom Vido. Novozámčania opäť museli doťahovať jednogólové manko. Čoraz viac sa tlačili pred súperovu bránu, ale ich akciám chýbala finalizácia, alebo strelcom potrebný pokoj pri zakončovaní. Rozhodnutie prišlo v 81. min., keď strelec prvého gólu hostí Hlavna napriahol z diaľky a na jeho projektil bol Hlavačka prikrátky. Zo záverečného tlaku vyťažili domáci už len strelu Bombicza, ktorá sa od brvna odrazila možno aj za bránkovú čiaru, ale asistent hlavného rozhodcu gól nesignalizoval.
Góly: 45. P. Horáček - 34. a 81. Hlavna, 47. Vido. R Valent, ŽK: Petráš, Vašek - Kovársky, Magdolen, Hlúch, Horváth, 260 divákov. FKM: Hlavačka - Kling (77. Vašek), Petráš, Lovska, Šušpanov, P. Horáček, Illés, Bombicz, Fehervári (73. Švajda), Ešek, Košút. Tréner A. Štefanka. TRNAVA C: Orichel - Kovárksy, Dzíbela, Mišura, Ravas, Herák, Hlavna, Krutý, Magdolen (46. Horváth), Hlúch (46. Juhász), Vido (79. Ďuriš). Tréner M. Hájiček. (RG)

Komárno - DAC B/Vrakúň 1:3 (1:2)
Hostia sa ujali vedenia už v 9. min., keď na rohový kop veľmi zle vybehol domáci brankár a Horváth otvoril skóre. Potom sa v poli lepšie hrajúci domáci snažili o vyrovnanie, ktoré prišlo v 26. min., kedy Szórád zakončil veľmi peknú akciu gólom. Na konci prvej polhodiny sa misky váh mohli nakloniť na domácu stranu, ale nestalo sa tak. Po faule na Szóráda zozadu dostal hosťujúci Ágh, ktorý už predtým videl žltú kartu, červenú a navyše sa proti hosťom kopal pokutový kop. Zahrával ho Zvoncsár a po jeho strela sa odrazila od jednej žrde do druhej a následne do poľa. Oslabení hostia sa v 37. min. dostali opäť po veľkom nedorozumení domácej obrany a brankára do vedenia zásluhou Černáka. V druhom polčase mali domáci drvivú prevahu, premárnili rad veľmi dobrých šancí. V závere, keď už hrali fialovo-bieli vabank, sa po chybe zmocnil lopty Horváth a svojím druhým gólom v zápase zabezpečil hosťom víťazstvo.
Góly: 24. Szórád - 9. a 82. V. Horváth, 36. Černák. R Sékely, ŽK: Podlucký - Asanovič, Ágh. Horváth, ČK: 33. Ágh, 250 divákov. KFC: A. Kosťukevič - Baksics (75. Taibl), V. Kosťukevič, Adámik, Podlucký, Tóth (89. Kováč), Szórád, Mészáros, Kuruc (46. Sánta), Zvoncsár, Uzola. Tréner Cs. Szórád. DAC B: Milošovič - Asanovič, Polák (69. Fedor), Loembet, Ágh, Egri, Bódis, Nagy, Černák (75. Lénárth), A. Mészáros (84. Hrazdílek), V. Horváth. Tréner B. Borbély. (RG)

Dubnica - Veľký Meder 1:1 (0:0)
Domáci nastúpili proti favoritovi ustráchane a nervózne a od začiatku sa dostali pod veľký tlak. Púpala a Poláček odvracali gólové centre z päťky na roh. Bombu Čtvrtníčka zrazil Digaňa na roh a v 7. min. Mészárosova delova presvišťala vedľa žrde. Ďalšiu šancu pokazil Čtvrtníček. V 15. min. sa náhodne do šance dostal domáci Habšuda, no neprehodil padajúceho Rožníka. Štrbákovu gólovú strelou vyhlavičkoval spoza prekonaného brankára Vaculík. Digaňa sa vyznamenal v 30. min. zmarením gólovej šance Čtvrtníčka, ktorému vyrazil delovku z 25 metrov. V 43. min. Antunovičovu strelu vytiahol domáci brankár bravúrne zo šibenice. Agilný Antunovič mal v úvode druhej časti smolu, keď najprv jeho delovku Digaňa akrobaticky vyrazil a potom napálil loptu z 25 m iba do brvna. Medzitým pohrozil Štefánek strelou do brankára a Turzov center spadol na hornú sieť. Domáci hrali čoraz odvážnejšie a súper sa do šancí nedostával. Až v 73. min. po úniku Antunoviča zasiahol skvele Digaňa po tvrdej strele Mészárosa. Priamy kop Štefánka letel tesne nad a v 78. min. vyrobil po ľahkom odkope v strede ihriska obrovskú chybu Štrbák. Po zlej komunikácii so spoluhráčom pustil loptu za seba, kde si nabehol čerstvý Remšík, ktorý po sóle prihral popred vybiehajúceho gólmana Turzovi, a ten usmernil loptu do prázdnej brány. Radosť domácich trvala iba päť minút, lebo striedajúci Szöllös popod padajúceho Digaňu vyrovnal.
Góly: 78. Turza - 83. Szöllös. R Gašparovič, ŽK: Suchý, Štefánek, Obert, 132 divákov. DUBNICA: Digaňa - Turza, Vaculík, Habšuda (87. Komora), Suchý, Prchlík, Poláček, Púpala (72. Remšík), Štefánek, Mojto, Szücs. Tréner P. Kopačka. MŠK: Rožník - Németh, Hanzel, Čtvrtníček (81. Buka), Mészáros, Obert, Jorík, Blaho (58. Szöllös), Antunovič, Musil (82. Gamkrelidze), Štrbák. Tréner D. Radolský. JOZEF ŠPROCHA

Led. Rovne - Horná Nitra 2:2 (0:2)
V obojstranne kvalitnom zápase sa ako prvý do veľkej šance dostal v 20. min domáci Prekop, no loptu poslal vysoko nad. Ten istý hráč bol o šesť minút znova neúspešný. V 28. min po rýchlej akcii skončila Turančíkova strela rohom, po ktorom dostal hostí do vedenia hlavou Halmeš. V 34. min sa dostal k lopte Pekár a krásnou strelou prekonal Kováča. Po prestávke domáci výrazne pridali a už v 50. min Copko tvrdou strelou donútil Lacka k zákroku. O desať minút mohlo byť rozhodnuté, no Matuškovičovu nepríjemnú strelu Kováč vyrazil do brvna. Sklári zvyšovali obrátky a v 69. min striedajúci Vávra spoza šestnástky trafil presne - 1:2. Snahu domácich korunoval v 76. min Copko, ktorého strela sa odrazila od žrde do siete - 2:2.
Góly: 69. Vávra, 75. Copko - 28. Halmeš, 34. Pekár. R Santa, ŽK: Riečičiar, Belanec, Matuškovič, Drozd, 150 divákov. L. ROVNE: Kováč - Tomana, Kollár, Chmelík, Lipták, Riečičiar, Prekop (66. Pokorný), M. Hruška, Híreš, Buček (51. Vávra), Copko. Tréner D. Kramlík. BANÍK: Lacko - Thanh, Pekár, Hubočan, Belanec, Bublák, Viktory (80. Kopál), Turančík, Matuškovič (70. Drozd), Halmeš, Zelenický (90. Sluka). Tréner P. Černák. ĽUBOŠ DUBOVÝ

V. Ludince - Gabčíkovo 2:1 (1:1). Góly: 8. Straňák, 73. Predajniansky (11 m) - 3. Faragó.

1. Horná Nitra 8 5 3 0 16:6 18 (+6)
2. Veľký Meder 8 5 2 1 17:5 17 (+5)
3. Púchov 8 5 2 1 16:5 17 (+5)
4. Šamorín 8 4 2 2 10:6 14 (-1)
5. Nemšová 8 4 2 2 12:9 14 (+2)
6. Trnava C 8 4 1 3 19:10 13 (+4)
7. Galanta 8 3 4 1 12:12 13 (+1)
8. DAC B/Vrakúň 8 3 3 2 12:8 12 (0)