Šurany sú v čele bez straty bodu

III. LIGA: V derby vo Vrábľoch sa tešili Novozámčania. Šaľa si poradila s poslednou Dubnicou. Obecné dni v Nedede boli smutné.

Viktor Kráľ z Nových Zámkov otváral skóre vo Vrábľoch.Viktor Kráľ z Nových Zámkov otváral skóre vo Vrábľoch. (Zdroj: Ladislav Odráška)

ViOn B Vráble - Nové Zámky 1:2 (0:2)
Súboj dvoch tímov, ktoré ešte nevyhrali, začali Vrábľania aktívne. Po piatich minútach ich však zmrazil Kráľ, ktorý využil dlhý výkop a nedorozumenie v domácej obrane. O dve minúty kopali Vráble roh, ale ani dvaja domáci futbalisti neupratali loptu do siete. Futbalisti v červených dresoch bojovali, ale po 20 minútach to boli opäť Nové Zámky, ktoré sa tešili z gólu. Po aute a spätnej prihrávke dával Gulyás do prázdnej brány. Vrábľania si vypracovávali pološance, súper však zatvoril všetky dvierka v defenzíve. Vráble mali dobrý nástup do druhého dejstva, hostí zatlačili na ich obrannú polovicu. Veľké množstvo šancí však pozahadzovali, nedokázali loptu dotlačiť do siete. Novozámčania sa bránili zubami-nechtami. V 81. min. vykresal nádej pre zverencov M. Reischla kontaktným zásahom Advigov. Vráble mali v posledných desiatich minútach štyri vyložené príležitosti, v závere im nebol uznaný gól pre ofsajd. Bojovný výkon domáceho kolektívu na body nestačil a naďalej sú bez víťazstva.
Góly: 81. Advigov - 5. Kráľ, 19. Gulyás. R Španka, bez kariet, 200 divákov. VRÁBLE: Novota - Kastelovič (30. Bakaľár), Fekiač, Advigov, Husár, Hamar, Zrubec (68. Ewerton), Tužinský, Sombat (46. Šlachta), Mateus, Hlaváč. Tréner M. Reischl. FKM: Dovičovič - Poluch, Ešek, Petráš, Sipos, Petráni (61. Vašek), Rajník (75. Letko), Bombicz, Gulyás, Košút, Kráľ (88. Horáček). Tréner N. Bukovič. (LO)

SkryťVypnúť reklamu

Šaľa - Dubnica 3:0 (1:0)
V treťom kole sa odohral na ihrisku za Váhom majstrovský duel mladíkov, až 20 aktérov bolo narodených v rokoch 1996 až 1998. Napriek tomu videlo obecenstvo zaujímavý futbal, s peknými akciami, ale aj korením futbalu - gólmi. Lepšie začalo skúsenejšie Duslo, ktoré malo v prvej štvrťhodine dve dobré príležitosti. Najskôr v 5. min. vyrazil tvrdú strelu Domastu na roh výborný brankár Digaňa a o šesť minút neskôr Herceg nezvládol koncovku o centimetre. V 24. min. už diváci kričali „gól“, keď Herceg vybojoval stratenú loptu, vysunul Karima, ale jeho krížnu strelu vytesnil brankár na ľavú žrď. Hostia hrali dobre v strede poľa, z ktorého Mojto zásoboval presnými prihrávkami vysunuté hroty a po polhodine hry hlavička Remšíka tesne minula Kubicovu svätyňu. O štyri minúty však už diváci jasali. Po prieniku Kochana a jeho presnom centri Filip Prúčny z malého vápna vymietol anglickou hlavičkou ľavú šibenicu a dostal Duslo do vedenia 1:0. O pár minút neskôr ho mohol napodobniť Herceg, ale hlavou tesne minul. Po obrátke mohol Kochan pridať druhý gól, ale podobne ako hosťujúci Štefánek v 58. min. hlavou mierili vedľa. Od tohto momentu dostali zverenci trénera Bartoša súpera pod tlak, vypracovali si niekoľko dobrých streleckých príležitostí, ale ujali sa iba dve. Najskôr v 77. min. konečne pretrhol streleckú smolu Herceg (hlavou zvýšil na 2:0) a v 84. min. zakončil gólový účet chemikov s chuťou hrajúci Kochan, keď sa presadil v skrumáži. Po zaslúženom víťazstve, ktoré odmenilo potleskom aj obecenstvo, sa domáci posunuli opäť do horných poschodí tabuľky.
Góly: 34. F. Prúčny, 77. Herceg, 84. M. Kochan. R Šandrik, ŽK: Herceg - Štefánek, Šupák, Mojto, Suchánek, 250 divákov. DUSLO: Kubica - Galbavý, Petrovský, Ďatko, Jurík - Domasta (84. Račkovič), Karim, D. Tóth (80. R. Prúčny), M. Kochan - F. Prúčny (78. Surányi), Herceg. Tréner P. Bartoš. JOZEF SKLENÁR

Veľký Meder - FC Horses 0:0
Kúpeliari chceli vo sviatočnej atmosfére potešiť svojich fanúšikov ziskom troch bodov, to sa im však nepodarilo. Prvý polčas priniesol bojovný futbal, ktorý sa odohrával medzi dvomi šestnástkami. Mužstvá veľa behali, no šancí bolo ako šafranu. Ani jedno mužstvo si nevypracovalo vyloženú gólovú príležitosť, tak mužstvá odchádzali v polčase do kabín zmierlivo. Druhý polčas bol podobný tomu prvému. Súboj sa odohral bez vyložených šancí, a tak sa v sobotu vo V. Mederi body delili.
R Pecek, ŽK: Szöcs, T. Tóth - Kovársky, 215 divákov. MŠK: Székely - Milinkovič, Bolega, Baksics, Szöcs, L. Kalmár, T. Tóth, Bognár (74. T. Hanzel), Bíró, Marko (53. Pisár), M. Tóth (46. Gagič). Tréner A. Gögh. FC: Bartalos - Krajčovič, Polák, Hlavna, Kovárrsky (71. Kartašov), Magdolen, Čmilanský (66. Duračka), Čapkovič, Ocelka, Babic (46. Szitáš), Horváth. Tréner M. Hájiček. IVAN BOBKOVIČ

Topoľčany - Gabčíkovo 1:0 (1:0)
Topoľčany už podali lepší výkon ako proti N. Zámkom a od úvodu sa tlačili dopredu. V 5. min. potiahol akciu Luzin, jeho center odvrátili hostia na roh. Rohový kop zahral Militosjan, obrana hostí ho odvrátila len na kopačky Otrísala, ktorý cez dvoch obrancov prepálil loptu do siete. O tri minúty prišiel center Luzina do šestnástky, Militosjan hlavou opečiatkoval tyč hosťujúcej bránky. Až v 23. min. pohrozili hostia, Antol ale mieril nad, o dve minúty Belkovics v čistej šanci zakončil slabo. Hneď na druhej strane mohol zvýšiť vedenie Militosjan po rýchlej rozohrávke Švajlena, hosťujúci gólman Cighard jeho pokus vyrazil. V druhom polčase pokračoval dobrý futbal v podaní oboch celkov. Domáci umne bránili a hrali na brejky. Do vyloženej šanci sa dostal Iranzi i Militosjan, v oboch prípadoch zakročil brankár hostí. Hostia sa tiež tlačili dopredu, ale domáca obrana si z ich pokusmi zakaždým poradila. V 86. minúte zachránil domácim tri body brankár Junas, ktorý skvelým zákrokom napravil chybu domáceho zadáka. Topoľčany odohrali jedno z najlepších stretnutí za posledné obdobie.
Gól: 6. Otrísal. R Papuča, ŽK: Junas, Kalisa - Marcin, Lelkes, Trajcsik, Antol, Belkovics, 150 divákov. MFK: Junas - Grman, Otrísal, Omborenga, Edgar - Luzin, Kalisa, Švajlen (87. Kučera), Rama Salim, Iranzi - Militosjan (90. Billik). Tréner V. Goffa. ŠK: Cighard - Cingel, Marcin, Lelkes, Kubik (88. Juhos), Bódis, Revák, Antol (46. Huszár), Belkovics, Trajcsik, Boráros. Tréner A. Pinte. JARO ŠUPA

Neded - Led. Rovne 1:3 (0:1)
V Nedede boli obecné dni, prišla slušná návšteva, ale domáci do zápasu nastúpili citeľne oslabení o najlepšieho strelca Obassiho, ktorý mal zranené lýtko. Hostia prišli hrať útočne a už v 3. min. bol v šanci Prekop, ale strieľal tesne vedľa. V 5. min. pohrozil po prieniku Bakši, ale jeho delovka skončila tesne nad. O tri minúty neskôr Bačík, ktorý chytal veľmi dobre, zachránil včasným vybehnutím pri šanci Kingsleyho. V 19. min. bola nebezpečnou strela Tótha, ale Bačík ju zneškodnil. Na druhej strane ukázali hostia, ako sa strieľajú góly, keď ich po rýchlej kontre Čiernik tvrdou strelou do ľavého rohu dostal do vedenia. Futbalisti Crystalu mali ďalšiu príležitosť 26. min. Riečičiarom, ale Wagner potvrdil svoje kvality. V 33. min. mal Neded najväčšiu príležitosť v I. polčase, keď Kingsley zoči-voči Bačíkovi nastrelil iba jeho telo. V 42. min. mali hráči FC ešte jednu šancu, ale Bakšimu chýbali milimetre po presnom centri Královiča. Po obrátke nastúpil so sebazaprením najlepší strelec Obassi a bolo to hneď vidieť. V 57. min. po peknom prieniku nastrelil Královič brvno už prekonaného Bačíka. O tri minúty neskôr to bol Obassi, ktorý tvrdo strieľal, ale Bačík bol opäť na mieste. Hostia hrali veľmi dobre v strede zálohy, z ktorej vyrážali do rýchlych kontier a v 77. min. Lipták na dvakrát prekonal brankára domácich Wagnera. Snaha Nededu o kontaktný gól bola korunovaná v 83. min., keď technická strela Královiča skončila v ľavej šibenici hosťujúcej bránky. Domáci vrhli všetky sily do útoky, hrali vabank, avšak po hrúbke jedného z najlepších hráčov na ihrisku Taibu Čiernik premenil svoj nájazd v tretí gól hostí. Obecné dni Nededu teda končili smutne.
Góly: 83. Královič - 20. a 90. Čiernik, 78. Lipták. R Gašparovič, ŽK: Ambruš, Kovács, Kingsley - Kollár, Chmelík, Čiernik, 700 divákov. FC: Wagner - Ambruš, Roško, Taiwo, Busánszky, Kovács (87. Bombicz), Bakši, R. Tóth (83. Kalmár), Královič, Kingsley, Hajdár (46. Obassi). Tréner J. Kováč. JOZEF SKLENÁR

DAC B/Vrakúň - Nemšová 3:2 (1:1)
Hral sa vynikajúci futbal, zásluhu na tom mali oba celky. Domáci boli herne lepší, vytvárali si šance. Do vedenia však išiel ich súper, po brejku a faule v šestnástke sa z penalty nemýlil Slávik. Do polčase rezerva vyrovnala, po centri legionára Sarra Kondrlík hlavou dal na 1:1. Domáci pokračovali aj po príchode zo šatne v aktívnej hre, odmenou im boli dva góly v krátkom časovom slede. Najprv sa trafil po krásnej krídelnej akcii Hubert a o päť minút potiahol po pravej strane Černák a opäť Kondrlík dával tretí gól domácich. V 66. min. kopala Nemšová priamy kop a Slávik hlavou znížil. DAC súpera už do ničoho nepustil, naopak, mohol pridať ešte poisťovací tretí gól, nestalo sa tak. Napriek tomu bral vo výbornom dueli všetky body.
Góly: 39. a 56. Kondrlík, 51. Hubert - 26. (11 m) a 66. Slávik. R Santa, ŽK: Varga - Richtárech, Kvasnička, 200 divákov. DAC B: Milošovič - Szépe, Loembet, Kondrlík, Hubert, Sarr (88. Kollár), Varga, Živkovič, Černák (75. Csóka), Pagáč, Bazsó. Tréner B. Fodrek. (BL)

Šurany - Horná Nitra 2:1 (2:0)
Diváci na štadióne v Šuranoch mohli sledovať veľmi kvalitný zápas dvoch technicky vyspelých mužstiev. Prvý polčas patril domácim, ktorí zo svojich štyroch gólových príležitostí  využili dve. Najskôr premenil  v 5. minúte Dudáš  pokutový kop za faul  brankára hostí na prenikajúceho Janáka a ku koncu prvého dejstva dostal Gábriš peknú prihrávku medzi obrancov a naložil s ňou ako sa patrí. Do prestávky mali hostia dve čisté gólové príležitosti, pri ktorých podržal svoje mužstvo skvelými zákrokmi domáci brankár Cvik. Druhý polčas nezačal pre domácich dobre. Už po šiestich minútach zahrávali hostia roh, po ktorom dal Halmeš hlavou ich kontaktný gól. Hra mala naďalej veľmi dobrú úroveň, prelievala sa z jednej strany na druhú, avšak gólových príležitostí bolo už pomenej. Domáci pochopiteľne nechceli ísť do žiadneho rizika, umnou hrou  si dokázali jednogólové vedenie udržať až do záverečného hvizdu. Šurany zatiaľ v  troch stretnutiach, ktoré odohrali ani raz nezaváhali, čo je pre nováčika fantastický vstup do súťaže.
Góly: 5. Dudáš (11 m), 42. Gábriš - 51. Halmeš. R Havran, ŽK: Halás, Gábriš, Dudáš - Lacko, Belanec, Turančík, Halmeš, Urbanič, Obžera, 500 divákov. ŠK: Cvik - Halás (68, Mojko), Piskla, Procháczka, Schroner, Blaho, Gábriš, Dudáš, Simonides (65. Tvrdoň), Dikácz, Janák (82. Švajda), Tréner M. Hurík. (RG)

Beluša - Komárno 2:2 (0:1)
Nervózny úvod zápasu naznačil, že pôjde o vypäté stretnutie. Novisedlákova strela mierila vedľa a po Ciesarovom faule Haša z penalty otvoril skóre 0:1. Novisedlákov gól rozhodca neuznal pre hru rukou a na druhej strane Faragóvov pokus kryl Ciesar. Bilykov pokus z priameho kopu Ciesar vyrazil a Jurgova strela neskončila v bráne. Hlavný rozhodca neposúdil zákrok na Gajdošíka ako „penaltový“ a hlavička Pavla Vavríka nemierila medzi tri žrde. Veľké množstvo nepresných verdiktov rozhodcovskej trojice kazilo dojem s futbalu a to pre oba celky. V druhom dejstve domáci zvýšili aktivitu, ale Gorelka a následne ani Mišutka svoje gólovky nevyužili. V 72. min prišiel na počudovanie všetkých opäť penaltový verdikt a hostia viedli 0:2. Bilykov priamy kop skvele vyrazil Ciesar a strela striedajúceho F. Vavríka Rožníka neprekvapila. Záver domácim skvele vyšiel, keď najskôr Mišutka hlavičkou do šibenice znížil a v 87. minúte po peknom prieniku vyrovnal na 2:2. V závere sa Beluši už zvrtnúť víťazstvo na svoju stranu nepodarilo, ale aj napriek tomu zostáva neporazená. Sklamaním celého zápasu bol výkon hlavného arbitra Valenta, ktorý zápas absolútne nezvládol a začiernil dojem z kvalitného a bojovného futbalu.
Góly: 82. a 87. P. Mišutka - 11. a 73. Haša (oba z 11 m). R Valent, ŽK: Ciesar, Pavol Vavrík, J. Gažo, L. Zapotoka, Kršák, M. Hrnčík - Faragó, 220 divákov. KFC: Rožník - Podlucký, Szórád, Štrbák, Chren, V. Kosťukevič, Obert, Čtvrtníček, Haša (79. Jorík), Faragó (66. Kunovský), Bilyk. Tréner P. Lérant. MILAN HRUBO

Veľké Ludince - Púchov 1:1 (0:0)
Zápas sa hral od začiatku vo svižnom tempe. Hostia ohrozovali bránu domácich z rýchlych protiútokov. V 24. min. však strela Hlaváčika mierila k dolnému rohu bránky hostí, ale gólman jeho strelu kryl. V 37. min. hostia po centri hlavou trafili tyčku domácej brány.  Druhý polčas sa začal bojom o stred ihriska za miernej prevahy Ludiniec. V 61. min. sa odrazená lopta po rohu dostala až k Horniakovi a jeho strelu z voleja zastavilo až brvno púchovskej bránky. Po faule na prenikajúceho Cingela si loptu zo vzdialenosti 22 m postavil domáci kapitán Michal Kubala a proti jeho presnému obstreleniu múru nemal púchovský brankár žiadnu šancu. Zápas mohol rozhodnúť Matúš Predajniansky, ale po vysunutí od Petráša po samostatnom nájazde trafil len do brankárových nôh. Po sérii nepremenených šancí zo strany domácich prišiel v nadstavenom čase trest po zbytočnom faule domácich vo vlastnej šestnástke. Hosťujúci Brezničan sa z pokutového kopu nepomýlil a stanovil tak na konečných 1:1.
Góly: 70. M. Kubala - 90.+ Brezničan (11 m). R Šima, ŽK: Hlaváčik - Strelčík, 250 divákov. DRUŽST.: Benkó - Varga, A. Kosák, M. Kubala, Predajniansky, Soboňa (63. Straňák), Petráš, Ahmad (57. Cingel), Hlaváčik, Hamdaoui (52. Smiknya), Horniak. Tréner I. Kasana. IVAN PORUBSKÝ

Dohrávka: Topoľčany - N. Zámky 2:1 (1:0), 13. Kalisa, 64. Iranzi - 60. V. Kráľ.